góry zimą
Ciekawostki

5 powodów, dla których warto spędzić Święta w górach

Brak planów na Boże Narodzenie? To nie problem! Nic nie oddaje lepiej świątecznego klimatu, niż czas spędzony w Zakopanem. Apartamenty są w tym czasie przepięknie ustrojone, a właściciele robią wszystko, by zapewnić swoim gościom jak najmilszy odpoczynek. Istnieje tysiące powodów, dla których warto skusić się na wyjazd w góry podczas Świąt, a te 5 z nich jest zdecydowanie najważniejszych.

1.   Zimowa magia

Podhale zmienia się w zimową krainę każdego sezonu i przypomina wręcz baśniowe miasteczka. Na Boże Narodzenie przystrojone jest wieloma dekoracjami, które pięknie prezentują się na tle ośnieżonych gór. Nie można również zapomnieć o tych wszystkich spektakularnych chatkach i apartamentach w Zakopanem, których architektura jest wyjątkowa i skrada serce milionów turystów.

Więcej na apartamentyzakopane.pl

2.   Opcje świąteczne w restauracjach

Zakopane jest domem dla wielu restauracji, które są otwarte w święta Bożego Narodzenia i oferują smaczne posiłki. Oczywiście apartamenty mają w pełni wyposażoną kuchnie ze wszystkimi niezbędnymi udogodnieniami, aby przygotować świąteczną kolację w domowym zaciszu, jeśli preferuje się taką opcję.

3.   Oszałamiająca górska sceneria

Jednym z głównych atrakcji podczas świąt Bożego Narodzenia jest możliwość zobaczenia wspaniałej zimowej scenerii Tatr! Pokryte śniegiem góry to marzenie fotografa i niejednokrotnie takie widoki są osiągalne wprost z apartamentu w Zakopanem. Można więc godzinami patrzeć na ten oszałamiający, mroźny obraz, jednocześnie nie wychodząc ze swojego ciepłego pokoju.

4.   Atrakcje na wyciągnięcie ręki

Zimą ma się pełen dostęp do wszystkich wspaniałych sportów zimowych, takich jak jazda na nartach, snowboardzie, snowtubing lub trekking – przypominają specjaliści z apartamenty-zakopane.pl. Wystarczy również przejść się głównymi ulicami, by wziąć udział w festiwalach i straganach świątecznych. Ponadto większość popularnych lokalnych miejsc rozrywek oferuje specjalne bożonarodzeniowe wersje swoich występów.

5.   Wspaniałe warunki w apartamentach

Trzeba pamiętać o tym, że turystyka jest niezwykle ważna dla lokalnej społeczności, dlatego w okolicy Tatr znajduje się ogromna liczba hoteli i apartamentów. Zakopane od lat cieszy się popularnością wśród przyjezdnych z tego powodu, że

znaczna większość dostępnych tu noclegów jest na najwyższym, światowym poziomie. Nie tylko ofertują one wszystkie najpotrzebniejsze udogodnienia, ale jeszcze zachęcają swoim klimatem, co w połączeniu z pięknymi krajobrazami tworzy niezapomniany klimat. Zakopane jest więc świetnym miejscem do tego, by przeżyć Święta w wyjątkowy i magiczny sposób.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top