Ośrodek Narciarsko Rekreacyjny Herenda Zakopane
Atrakcje Ciekawe miejsca

Harenda Zakopane

Zakopane od zawsze znane było, jako miejsce, gdzie tworzył Jan Kasprowicz zaś od kilku lat wielu osobom kojarzy się, jako jedno z najlepszych miejsc do pojeżdżenia na nartach.

Popularnym miejsce w Zakopanem jest Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Harenda. Miejsce to usytuowany jest w pobliżu Zakopianki. Na terenie ośrodka znajdują się: kolej krzesełkowa 4-osobowa i 3 wyciągi orczykowe. Do dyspozycji miłośników sportów zimowych dostępne są świetnie zagospodarowane trasy narciarskie oraz trasa biegowa. W kompleksie funkcjonuje również szkółka narciarska oraz wypożyczalnia sprzętu. Natomiast po całodziennym szusowaniu możemy spędzić miły wieczór w regionalnej restauracji.

Na miejscu znajduje się także lodowisko, snow park z licznymi atrakcjami oraz Klub Pingwina, czyli przedszkole narciarskie dla dzieci. W lato, jak i w sezonie zimowym odbywa się tu wiele imprez sportowych i wydarzeń kulturalnych.

Ośrodek narciarsko rekreacyjny

Ten przepiękny Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Harenda Zakopane zlokalizowany jest na osiedlu Harenda. Na terenie Ośrodka Narciarsko-Rekreacyjnego Harenda znajdują się:

  • kolej krzesełkowa 4-osobowa;
  • 4 wyciągi orczykowe;
  • wypożyczalnia sprzętu sportowego;
  • budynek szkoły narciarskiej;
  • oraz karczma przeznaczona na 150 osób, budynki zaplecza i parkingi.

Ośrodek Narciarsko Rekreacyjny Harenda Zakopane to zimowa stacja sportowa, która udostępnia dla turystów wyciągi narciarskie, trasy narciarskie i snowboardowe, szkołę narciarską z wypożyczalnią sprzętu zimowego oraz zapleczem gastronomicznym.

Latem stacja sportowa umożliwia korzystanie z tras rowerowych zboczem Gubałówki, tarasu widokowego na szczycie, ze ścianki wspinaczkowej przy asyście instruktorów.

Ośrodek narciarski Zakopane

Ten piękny i popularny Ośrodek narciarski Harenda położony jest na południowo-wschodnich zboczach Rafaczówki stanowiącej w zasadzie przedłużenie grzbietu Gubałówki. Wszystkie stoki są oświetlone oraz posiadają system sztucznego naśnieżania.

Trasy na Harendzie przeznaczone są zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych narciarzy. Do dyspozycji miłośników zimowego szaleństwa szczególnie atrakcyjna jest trasa czarna, na której rozgrywane są międzynarodowe zawody FIS.

Na terenie ośrodka po prawej stronie od kolei krzesełkowej w dolnej części stoku znajduje się snow park ze skocznią oraz przeszkodami do uprawiania jazdy freestylowej. Stacja posiada również szkołę narciarską, wypożyczalnie sprzętu zimowego, zaplecze gastronomiczne lodowisko oraz pojemny parking.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top