jak poruszać się po mieście
Ciekawostki

Jak efektywnie poruszać się po obcym mieście?

Aktualnie przemieszczanie się jest niezwykle popularne wśród osób w każdym wieku. Chcemy jeździć i odwiedzać różne części świata. Przemieszczanie się w wysokim stopniu ułatwiają tanie linie lotnicze, które proponują klientom bilety w konkurencyjnych cenach. Organizując wycieczkę warto zastanowić się nad środkiem transportu, bo nie zawsze wykorzystanie swojego samochodu jest dobrym rozwiązaniem. Obecnie mamy dużo możliwości transportowych, bo poza pociągami i autobusami, coraz większą popularność zyskują samochody z wypożyczalni.

Główne atuty wynajętych aut

Przed podróżą dobrze jest zaplanować najwygodniejszy sposób transportu. Zazwyczaj komfortem jest dotrzeć do miasta docelowego samolotem i tam poruszać się innym środkiem transportu. Alternatywą dla samolotu są oczywiście pociągi, które często są wygodniejsze niż autobusy czy niewielkie – kilkunastoosobowe busy. Po dotarciu do wybranego miasta należy wybrać środek transportu, jakim będziemy poruszać się przez całą wycieczkę. Komunikacja publiczna nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, bo często panuje w niej ścisk i jazda nie jest nad wyraz przyjemna. Z pomocą przychodzą wtedy wypożyczalnie samochodów jak np.: carmines.pl. Oferują one klientom nowe, wygodne auta, które na pewno ułatwią poruszanie się po mieście. W takich miejscach wybór samochodów jest duży, więc można zdecydować się na konkretny model, a nawet kolor.

Samochody mają aktualne ubezpieczenia OC i AC oraz doskonały stan techniczny. Wypożyczalnie nie pozwalają klientom korzystać z niesprawdzonych, starych aut. Istotną zaletą wypożyczalni jest to, że za niewielką opłatą można również otrzymać nawigację lub inne akcesoria np. fotelik dla dziecka. Taki zestaw na pewno ułatwi nam przemieszczanie się po nieznany mieście i dodatkowo sprawi, że nie będziemy uzależnieni od rozkładu komunikacji publicznej. Warto zauważyć, że niektóre firmy mają nawet usługę wynajmu pojazdu wraz z kierowcą. Aktualnie procedury wynajmu samochodu są bardzo uproszczone i samochód otrzymuje się niemalże od ręki.

Firmy szanują czas klientów i przygotowują zwięzły, ale treściwy formularz wynajmu. Warto wspomnieć, że przez całą dobę można kontaktować się z wypożyczalniami drogą mailową. Dzięki temu, w razie potrzeby cały czas możemy być w kontakcie ze specjalistami. Wypożyczanie auta podczas zwiedzania ma wiele zalet. Takie rozwiązanie dobrze sprawdza się, jeśli nie mamy swojego samochodu, i nie chcemy podróżować komunikacją masową. Samochód z wypożyczalni daje podróżnym niezależność i ogromny komfort przemieszczania się. Jazda jest wygodna, a trasę pokonuje się w szybkim tempie, dzięki czemu oszczędzamy czas, który można wykorzystać na zwiedzanie. Warto też pamiętać, że w pojeździe z wypożyczalni można bezpiecznie przechowywać bagaż.

Auto z wypożyczalni to niższe koszty podróży

Nie dość, że podróżowanie wynajętym autem jest bardzo komfortowe, to dodatkowo o wiele sprawniejsze niż jazda autobusem czy tramwajem. Dla wielu osób istotnym czynnikiem podjęcia decyzji o wynajmie samochodu jest koszt jego wypożyczenia. Składa się, że opłaty za pojazd nie uszczuplą nadto naszego budżetu. Samochód z wypożyczalni jest znakomitym rozwiązaniem dla grupki znajomych. Koszty wypożyczenia można rozdzielić między wszystkich uczestników podróży. Podobnie rzecz się ma w przypadku rodzin z dziećmi. Warto wiedzieć, że wypożyczalnia oferuje możliwość dopasowania wielkości samochodu do liczby podróżnych – firmy proponują sześcioosobowe samochody i busy. Oprócz tego, cena za wynajem pojazdu z pewnością jest mniejsza niż jazda taksówką. Wiele firm posiada ciekaw rabaty na kilkudniowy wynajem.

Nie zawsze warto jechać własnym autem

Zdarza się, że używanie z własnego samochodu jest nieopłacalne. Szczególnie, gdy do miasta docelowego lecimy samolotem i dopiero na miejscu potrzebujemy środka transportu. Poza tym, może się okazać, że nasz samochód jest mało wygodny lub nieekonomiczny i spala za dużo benzyny. W takich wypadkach najlepiej jest skorzystać z wypożyczalni samochodów i wybrać auto, który spełnia nasze wymagania. Jeśli nie mamy sprecyzowanych oczekiwań, co do samochodu, doświadczeni doradcy klienta pomogą wybrać model na miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top