szczoteczka soniczna
Produkty turystyczne

Jak zadbać o higienę jamy ustnej w podróży?

Wielogodzinne podróże należą do naszej codzienności. Latamy samolotem, płyniemy promem, jedziemy samochodem, lub pociągiem, a nawet – idziemy pieszo. Nieważne czym, za to ważne, że podczas przemieszczania się, nie mamy czasu zadbać o prawidłową higienę jamy ustnej. Oczywiście, na rynku można kupić mnóstwo małych gadżetów, a w tym także pasty do zębów, ale wiadomo, że produkt produktowi nierówny. Jak zatem możemy zapewnić sobie świeży oddech podczas wielogodzinnych eskapad?

 

Szczoteczki manualne

 

Szczoteczki manualne to jedno z najprostszych rozwiązań. Idziemy do drogerii, lub apteki i kupujemy taką z odpowiednim włosiem. Rzecz jasna, w podróży należy chronić włosie przed wszelkimi zanieczyszczeniami i stąd też, warto zaopatrzyć się w specjalne osłonki, które idealnie spełniają swoją rolę. Jeśli nie mamy zbyt dużo miejsca w torebce, to zaleca się skorzystanie z tzw. szczoteczek turystycznych, których fenomen polega na tym, iż są składane. Alternatywą dla szczoteczek turystycznych, są te jednorazowe, nasączone pastą do zębów, które wyrzuca się od razu po użyciu.

 

Szczoteczki soniczne

 

Szczoteczki soniczne, jak chociażby szczoteczka dźwiękowa Sonicare Philips FlexCare HX6971/59, wyróżniają się zastosowaną w nich technologią DFA (ang. Dynamic Fluid Action), skupiającą się na połączeniu bardzo wysokiej częstotliwości ruchów włókien z szerokim zakresem ruchów wymiatających. Ta cecha jest szczególnie przydatna, kiedy mamy na myśli czyszczenie okolicy przydziąsłowej, kieszeni oraz przestrzeni między zębowych. Szczoteczka ta idealnie radzi sobie z aparatami ortodontycznymi, które to jak wiemy – mogą być kłopotliwe, a wszelkiego rodzaju nieestetyczne przebarwienia – odejdą w niepamięć. Nosisz implanty? Żaden kłopot dla Sonicare! Żadna inna szczoteczka nie zadba w tak profesjonalny sposób o twoje zęby. Specjaliście z HappyDental.pl polecają zapoznać się z pełną gamą szczoteczek sonicznych, które sprawdzą się w podróży https://www.happydental.pl/category/szczoteczki-soniczne.

 

Philips Sonicare

 

Jak zatem działa Sonicare? Gdzie leży źródło jej sukcesu? Głowica szczoteczki posiada wbudowany generator dźwięków, emitujący fale dźwiękowe, które to wywołują drgania włosia. Fale te rozchodzą się w płynie, takim jak np. ślina, lub płyn znajdujący się w kieszeniach dziąsłowych, prowokując powstanie chmury dogłębnie oczyszczających – bąbelków. Ruch wymiatający włosia to 31 tysięcy drgań na minutę. Płytka bakteryjna nie ma szans. Przy zakupie Sonicare, klient otrzymuje jednocześnie kompatybilny z ładowarką – sanitizer, którego rola polega na naświetlaniu końcówek promieniami światła ultrafioletowego. Jeden cykl pracy szczoteczki wynosi 10 minut, przy jednoczesnym czyszczeniu za pomocą dwóch głowic, tj. głowicy Standard i głowicy Mini. Kolejną zaletą Sonicare jest jej bateria. Jeżeli wybierasz się w długą podróż, to bez obaw jest to produkt dla Ciebie. Szczoteczka wytrzymuje bez ładowania aż 2 tygodnie i pracuje w trzech trybach szczotkowania (Clean, Sensitive oraz Massage). Producent dołączył także poręczną ładowarkę podróżną. W przypadku kiedy nigdy wcześniej nie miałeś styczności ze szczoteczką soniczną, rekomenduje się skorzystanie z funkcji EasyStart, pozwalającej na stopniowe przyzwyczajenie się do tego typu produktu.

 

Inne gadżety

 

Oprócz wyżej wspomnianego gadżetu, zaleca się zwrócenie uwagi na jeszcze jeden przyrząd do higieny jamy ustnej, szczególnie przydatny podczas podróży. Irygator do zębów Panasonic EW1211, stanowi uzupełnienie profesjonalnego oczyszczania, a przy tym – cechuje go ergonomiczny kształt, ułatwiający jego zastosowanie. Irygator jest bezprzewodowy, a zasilany akumulatorowo. Specyfika tego urządzenia polega na tym, iż czyści ono miejsca niedostępne dla zwykłej szczoteczki za pomocą strumienia wody zmieszanego z powietrzem. Ponadto, delikatnie masuje dziąsła, co poprawia ich ukrwienie. Osoby posiadające mosty, lub inne uzupełnienia protetyczne, nie muszą się już martwić problemem niewłaściwego szczotkowania. Irygator Panasonic EW1211, precyzyjnie usuwa resztki pokarmu, co zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego oraz późniejszych chorób przyzębia.  Urządzenie pracuje w trzech trybach. Pierwszy tryb służy do oczyszczania przestrzeni między zębowych i działa pod ciśnieniem 5,9 Bara. Drugi tryb służy do standardowej irygacji oraz masażu dziąseł, a jego praca odbywa się pod ciśnieniem 3,9 Bara. Trzeci tryb najbardziej zadowoli osoby o wrażliwych dziąsłach, z uwagi na niskie ciśnienie, tj. 2,0 Bara. Czas jaki potrzebuje urządzenie na całkowite naładowanie się to 15 godzin, natomiast częstotliwość pracy pompy to 1400 impulsów na minutę. Irygator idealnie mieści się w damskiej torebce, a nawet kosmetyczce. Jest więc jak najbardziej produktem wręcz idealnym na długą podróż.

 

Pamiętajmy, aby zadbać o zdrowe zęby i świeży oddech w każdych warunkach, a producenci przyrządów takich jak te wspomniane wyżej – zrobią resztę za nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top