Ciekawe miejsca

Kasprowy Wierch

Czas przejścia z Kuźnic to około 3h i 15 min dla osoby dorosłej. Długość: ok 6,5 km

Kasprowy Wierch szlak

Ze względu na stosunkową łatwość szlaku wiodącego na szczyt Giewont jest jednym z najczęściej wybieranych tras turystycznych. Warto o tym pamiętać zwłaszcza w okresie długiego weekendu sierpniowego, kiedy to dotarcie na sam wierzchołek może zająć dużo czasu z którego większość spędzicie stojąc w kolejce do łańcuchów. Mimo pozornej łatwości tego szlaku należy do niego podchodzić z respektem i na pewno nie wybierać się tam w klapkach czy butach na obcasie (a niestety jest to częsty widok). Pamiętajcie również aby przed wycieczką sprawdzić prognozę pogody, wyprawa na Giewont przy nadchodzącej burzy może skończyć się tragicznie. Ustawiony na szczycie góry krzyż „ściąga” pioruny.

Kasprowy Parking – Cennik

Dojazd do Kuźnic, w których początek swój bierze najpopularniejszy szlak na Kasprowy, jest nie możliwy własnym autem. Najbliższy Parking mieści się na ulicy Bronisława Czecha, nieopodal Wielkiej Krokwi. Stąd czeka Was 2,5 km spacer do Kuźnic lub przesiadka na często kursujące busy. Koszt parkingu: 1 zł za pierwszą godzinę, 2 zł za każdą kolejną rozpoczętą.

Stacja meteorologiczna na Kasprowym Wierchu

To najmniejsze spośród tatrzańskich schronisk mieści się na wysokości 1333 m n.p.m. To doskonałe miejsce do zebrania sił przed podejściem pod sam szczyt Giewontu. Na terenie schroniska dostępny jest bufet ze słodyczami, zimnymi napojami i piwem.
Dla osób pragnących spędzić noc w schronisku dostępne są trzy pokoje: dwa 6- i jeden 8-osobowy. Koszt noclegu to 35zł/osoba.

Schronisko PTTK na Hali Kondratowej
tel. 18 20 191 14
www.halakondratowa.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top