Mapa Zakopane dla każdego turysty
Ciekawe miejsca

Mapa Zakopane

Zakopane to zimowa stolica Polski. Położona na samym południu kraju w województwie małopolskim. Miejsce to przede wszystkim jest tłumnie odwiedzane przez cały rok przez wspinaczy i miłośników wycieczek górskich oraz narciarzy w okresie zimowym.

W mieście tym największą atrakcją jest najsłynniejszy deptak w Polsce zwany Krupówkami. Zakopane przyciąga wielu turystów niepowtarzalnym klimatem autentycznej ludowej kultury podhalańskich górali.

Do Zakopanego przyjeżdża się z różnymi zamiarami: odpoczywać, wędrować, podziwiać… Fantastyczne położenie sprawia, że Zakopane to wspaniały i najlepszy punkt wypadowy w Tatry, świetne miejsce wypoczynku zarówno zimą, jak i w lecie.

Zakopane i jego okolice

Zakopane należy do najbardziej znanych miejscowości turystycznych Polski. Miasto położone jest w Rowie Podtatrzańskim, pomiędzy Tatrami a Pasmem Gubałowskim, nad kilkoma potokami spływającymi z gór. Miasto sąsiaduje również z kilkoma podhalańskimi miejscowościami – Kościeliskiem (od zachodu), Poroninem (od północnego wschodu) i Murzasichlem (od wschodu).

To piękne urokliwe i najsłynniejsze miejsce przyciąga każdego roku całe rzesze turystów. Choć to miasto kryje w sobie wiele atrakcji to warto autem odwiedzić kilka okolicznych miejsc. Wymienione poniżej miejscowości w okolicach Zakopanego to również miejsca o bogatej kulturze i pięknych krajobrazach, które warto zobaczyć.

  • Poronin;
  • Białka Tatrzańska;
  • Kościelisko;

Co warto zobaczyć?

Zakopane jest najsłynniejszym ośrodkiem turystyki górskiej w Polsce. Warto je odwiedzić zimą, jak i latem. W okresie zimowym miłośnicy białego szaleństwa mają do swojej dyspozycji wyciągi narciarskie i świetnie przygotowane stoki, które dostarczą emocjonujących wrażeń zarówno osobom dopiero próbującym swoich sił w sportach zimowych, jak i zaawansowanym amatorom sportów ekstremalnych.

Latem Zakopane doceniają przede wszystkim miłośnicy wędrówek. Wszystkie wycieczki po szlakach Tatr Wysokich zapewniają niesamowite wrażenia i na długo zapadają w pamięci. Warto tutaj wybrać się na Orla Perć, Giewont, Nosal, Morskie Oko, Dolina Pięciu Stawów i wiele innych ciekawych miejsc. Osoby, które nie mogą chodzić po górach to przez cały sezon czynne są kolejki na Gubałówkę, Kasprowy Wierch oraz Butorowy Wierch.

Zakopane to miejsce idealne dla rodzin z dziećmi specjalnie dla nich zostały przygotowane tereny spacerowe w pobliżu Zakopanego. Warto z dziećmi wybrać się na spacer w dolinki, które zapewniają piękne widoki, bliskość natury i zdrowy wypoczynek.

W centrum Zakopanego można odwiedzić liczne galerie i muzea. Odwiedzić możemy Muzeum Tatrzańskie, Dom do góry nogami, Muzeum Stylu Zakopiańskiego, Wielka Krokiew i wiele innych atrakcji. Główną atrakcją Zakopanego to słynny deptak na Krupówkach. Deptak słynie z wielu atrakcji umilających spędzanie wolnego czasu dla turystów. W tym miejscu ulokowały się klimatyczne restauracje regionalne i pamiątki.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top