namiot turystyczny
Produkty turystyczne

Namiot turystyczny – QUECHUA ARPENAZ FAMILY 4.2

Spędzenie nocy pod gołym niebem może być przyjemne i wygodne. Odpowiedni namiot turystyczny z pewnością taki pobyt ułatwi. Do wyboru mamy namioty tunelowe, igloo oraz bungalowy i piramidy (tzw. przenośne domki rodzinne) nawet z dwoma lub większą liczą pokoi.

Wyróżniamy również takie namioty jak:

  • Namioty rodzinne są to namioty duże i pojemne, często z osobnymi sypialniami. Potrafią zmieścić od 4 do 8 osób wraz z bagażami. Nadają się bardziej na stacjonarne biwakowanie, z którego można ruszać na krótsze rowerowe wycieczki;
  • Namioty turystyczne to najpopularniejsze konstrukcje, mieszczące od 1 do 4 osób;
  • Namioty ekspedycyjne to profesjonalne, dopracowane technicznie namioty, projektowane z myślą o wyprawach w wysokie góry.

Namiot turystyczny na wycieczki

 

Dobry namiot powinien mieć nieprzemakalną sypialnię i być łatwy do rozstawienia. Modele z aluminiowymi rurkami i stelażami, ciężkimi, podszytymi gumą materiałami stanowią przeszłość.

 W wyborze odpowiedniego namiotu należy zwrócić uwagę na jego:

  • Przeznaczenie;
  • Wodoodporność;
  • Ciężar;
  • Materiały;
  • Wielkość;
  • Łatwość jego rozkładania i składania.

Dobrym wyborem tu będzie namiot turystyczny producenta Quechua Arpenaz Family 4.2. Przystosowany dla 4 osób z 2 sypialniami. Ten namiot nada się na wypad rodzinny lub z przyjaciółmi w góry , lub nad morze. Jest to również namiot nieprzemakalny, który wynosi 2000 mm wody/m2. Przy projektowaniu namiotów Quechua przykłada się dużą wagę do nieprzemakalności, która jest testowana. Do tego podwójny tropik z poliestru powlekanego poliuretanem, wszystkie szwy uszczelnione taśmami klejonymi na gorąco. Podłoga z polietylenu 140 g/m²5000. Namiot ten jest również łatwy w montażu i demontażu.

Wszystkie namioty Quechua przechodzą testy w tunelu aerodynamicznym na obrotowej platformie. Co umożliwia ekspozycję każdego boku namiotu na wiatr. Prawidłowo rozstawiony namiot ze wszystkimi linkami dobrze naciągniętymi jest odporny na wiatr. Wiejący z prędkością wynoszącą 50 km/h. Namiot ten również ochrania przed słońcem. Tkanina tropiku zatrzymuje promienie UV do poziomu UPF 30.

 Sprawdź ceny!

 

Namiot turystyczny na każdą kieszeń

 

Obecnie w sklepach mamy duży wybór namiotów turystycznych. Wiele sklepów oferuje namioty samorozkładające, rodzinne, namioty samochodowe. A także namioty biwakowe 4-osobowe oraz namioty turystyczne 3-osobowe. Oraz „dwójki” i „jedynki”. Dla osób podróżujących z najmłodszymi dobrym wyborem będą namioty dla dzieci. Rozstawianie namiotu to dla maluchów frajda, a posiadanie własnej „bazy” stanowi część niezapomnianej wakacyjnej przygody.

W wielu sklepach znajdziemy namioty biwakowe 4-osobowe przystosowane do rozmaitych warunków pogodowych. W mniejszych modelach waga jest zredukowana do niezbędnego minimum poprzez wykorzystanie lekkich, wytrzymałych materiałów. Dzięki temu te namioty turystyczne można bez problemu zabrać ze sobą na górską wędrówkę. Gdy natomiast planujemy pojechać na wypad autem kempingowym, warto zdecydować się na namioty samochodowe. Dzięki nim stworzymy dodatkowe miejsce do spędzania czasu, pozostając zarazem blisko swoich rzeczy.

 

Namioty tunelowe

 

Modele tunelowe należą do najmniejszych i do najlżejszych. Te namioty są niskie, np. mają 80 cm wysokości. Czasem trudno w nich dobrze usiąść, nie wspominając o wstawaniu. Początkowo były jednoosobowe, bez okienek, siatek wentylacyjnych, innych udogodnień. Teraz udogodnienia mają i równie dobrze zapewniają nocleg dla 6 osób jednocześnie. Służą jedynie do spania. Ceny zaczynają się od około 150 złotych. Dotyczą najczęściej namiotów jednoosobowych.

 

Namioty igloo

 

Igloo to namioty rodzinne. Bywa, że jeden daje schronienie nawet 8 osobom. W kabinach sypialnianych jest zapewniona cyrkulacja powietrza. To dzięki przesuwnym okienkom oraz siatce z moskitierą. W namiotach śpimy zazwyczaj w upały, a wtedy każde okienko jest na wagę złota. Średnia cena za namiot typu igloo to 600 złotych.

 

Namioty rodzinne typu bungalow i piramida

 

To już wyższa półka, także cenowa. Zdarza się, że za taki przenośny domek trzeba dać ponad 3 tysiące złotych. Za wygodę jednak się płaci. To przestrzenne namioty z 2 lub więcej pokojami. Mają nawet przedsionek wyglądający niczym przedpokój, a potem wchodzi się do mieszkania. Okienka z moskitierami, odpinana na zamek podłoga ze składanym progiem. Dodatkowo wyposażony jest w organizer na rzeczy osobiste, dodatkowy daszek przy wejściu to niektóre udogodnienia. W niektórych modelach sypialnię można podzielić na 2 części. Nawet dywan do namiotu można dokupić. Posiada on miniotwory w materiale. Można go rozłożyć w przedsionku i na całej podłodze namiotu.

Sprawdź ceny!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top