Najpiękniejsze miejsce w Zakopane - Papugarnia
Atrakcje Ciekawe miejsca

Papugarnia Zakopane

Najpiękniejszym miejscem w województwie małopolskim jest Zakopane, które kojarzy nam się z góralami, podhalańskimi obyczajami oraz oscypkami. Oprócz wspaniałych widoków i niezapomnianych wycieczek w góry Zakopane ma również do zaoferowania kilka ciekawych atrakcji na miejscu. Jedną z nich jest Papugarnia.

Obecnie w Zakopanem znajduje się największa Papugarnia z egzotycznymi ptakami. Miejsce to zlokalizowane jest z dala od hałaśliwych Krupówek. Ptaszarnia udostępnia bezpłatny parking, restaurację i sklepik z pamiątkami.

Miejsce to warto zwiedzić o każdej porze roku. Papugarnia to fajne miejsce na spędzenie wspólnych chwil z rodziną, znajomymi lub drugą połówką. Obowiązkowe miejsce dla grup kolonijnych.

Papugi w Zakopanem

W całym Zakopanem najpopularniejszym miejscem jest Papugarnia. Jest to atrakcja przeznaczona dla dzieci i dla dorosłych. Miejsce to może się pochwalić pięknymi, kolorowymi egzotycznymi okazami. W pomieszczeniu znajduje się ponad 70 gatunków ptaków. Wszystkie papużki są specjalnie tresowane, także same szukają kontaktu z człowiekiem i przylatują na rękę lub ramię. Szczególnym wabikiem jest karma (3 zł), która jak magnes przyciąga ptaki.

Papugarnia to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, grup zorganizowanych, czy osób indywidualnych. Na miejscu można te ptaki pogłaskać, nakarmić i zrobić sobie wspólne zdjęcie.

Papugarnia znajduje się przy ulicy Droga do Olczy 11,w dzielnicy Bystre, na pierwszym piętrze budynku, w którym znajduje się Pizzeria Da Grasso i sklep spożywczy Żabka. Niezależnie od dnia tygodnia mamy otwarte codziennie łącznie z niedzielami w godzinach od 10: 00 do 19:00.

Piękne ptaki w Tatrach

Papugarnia to piękne i urokliwe miejsce, w którym zebrano aż siedemdziesiąt egzotycznych ptaków, które czekają na gości. Papużki te są niezwykle towarzyskie i uwielbiają być przytulane oraz głaskane. Ptaki te są prawdziwymi łakomczuchami. Ptaszki jedzą tylko pokarm roślinny, jak: nasiona, orzechy, jagody, owoce, nektar i pyłek

W Papugarnia znajdziemy wiele egzotycznych ptaków z całego świata. W tym miejscu znajdują się tu takie gatunki jak: Kakadu salomońskie, kakadu różowe, ary szlachetne, ary ararauny. Jak i również lorysy wielkie, lorysy górskie tęczowe i wiele innych przepięknych papug, które można zobaczyć, dotknąć, pogłaskać w Zakopanem. Niektóre z tych ptaków są naprawdę duże i osiągają długość aż stu centymetrów. Niektóre z nich są również wyjątkowo ciężkie i nabierają wagę nawet do czterech kilogramów.

Papugarnia to idealne miejsce dla osób w każdym wieku. W tym miejscu możesz spędzić wspaniały czas z rodziną, znajomymi albo ukochaną osobą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top