plecak Campus
Produkty turystyczne

Plecak turystyczny

Okres letni i jesienny to czas na piesze wycieczki. Bez plecaka turystycznego podróż górskimi szlakami bądź nadmorskimi ścieżkami nie może mieć miejsca. Plecaki turystyczne są bardzo zróżnicowane i stworzone z myślą o potrzebach różnych użytkowników. Duże, małe, przeznaczone do przemierzania ośnieżonych szlaków, lub z silnie wentylowanymi pleckami, na letnie wyprawy. Plecak turystyczny powinien być przede wszystkim praktyczny, pakowny, a zarazem odpowiednio dopasowany, aby zapewnić nam stabilność.

Wyróżniamy takie plecaki jak:

 • Plecaki turystyczne, których pakowność wynosi około 20-30 litrów przeznaczone są na krótkie wycieczki jednodniowe.

Te plecaki dedykowany są dla osób na krótką wycieczkę, wystarczy na jeden dzień w górach. Zapakujemy w niego najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak: polar, mapa, jedzenie wodę.

 • 30-50 litrów na kilkudniowe wyjazdy.

Plecak ten sprawdzi się podczas weekendowej wycieczki górskiej np. z nocowaniem w schronisku. Spakujemy do niego najpotrzebniejsze rzeczy oraz bieliznę. Plecaki w dolnym przedziale polecamy na jeden nocleg, w górnym do trzech noclegów. Poza tym plecaki z tego przedziału to idealne rozwiązanie dla wspinaczy. Ponieważ są lekkie oraz niewielkich rozmiarów, dzięki czemu zmieszczą się w różnego rodzaju kominy. Posiadają mocowanie na czekan oraz zmieszczą cały sprzęt, ubrania i jedzenie.

 • 50-80 litrów na wielodniowe trekkingi lub wycieczki.

Ten plecak dedykowany jest na długie wyprawy – sprawdzą się praktycznie wszędzie, nawet na dwutygodniowym trekkingu. Plecaki tego typu posiadają zazwyczaj wiele udogodnień takich jak: dwie kieszenie w kominie. Oraz kieszeń na mokrą odzież, szybki suwak, który pozwala nam dostać się do środka plecaka. A także szeroki otwór, który ułatwia pakowanie oraz rozpakowywanie. Oraz wiele kieszonek wewnętrznych plus dwie siatkowe zewnętrzne po bokach. Wersje zimowych plecaków często posiadają zewnętrzną kieszeń na raki. Wszystkie plecaki z tego przedziału posiadają specjalne troki do przyczepienia kijków trekkingowych czy czekana.

 

Plecak turystyczny na wakacje

 

Plecak turystyczny to nieodłączny element każdej wyprawy. Niezależnie od tego, czy wybieramy się w góry, czy do lasu, lub na czysty survival. Plecaki turystyczne cechuje specjalna budowa, pozwalająca na pokonywanie dużych odległości z dużym obciążeniem. Przy jednoczesnym komforcie i nieskrępowanych ruchach.

Poniżej przedstawiam, na co zwrócić uwagę przy zakupie plecaka:

 • Pojemność (dopasuj ją do długości swoich wycieczek);
 • Materiał, plecak górski jest szczególnie narażony na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego powinien być on wykonany z wytrzymałych materiałów. A także wykonany z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne, w szczególności na deszcz, śnieg. Powinien też być wytrzymały w przypadku ostrego słońca;
 • Pokrowiec, warto taki plecak wyposażyć w praktyczny pokrowiec stanowiący dodatkową ochronę przed deszczem i przemoczeniem naszych bagaży;
 • System nośny (dopasuj go do ciężaru, jaki masz zamiar nosić). Wybieraj systemy nośne z łatwą regulacją;
 • Budowa (ilość kieszonek, komór itd.);
 • Warto również zapytać sprzedawcę co można podpiąć do plecaka np. karimatę, kijki, czekan, narty, śpiwór itd.

Sprawdź ceny

Wyposażenie

 

Plecak turystyczny to propozycja idealna dla miłośników długich podróży i górskich wycieczek. A wybór odpowiedniego modelu stanowi spore wyzwanie. Odpowiedni plecak wyprawowy powinien być nie tylko praktyczny. A także przede wszystkim powinien dobrze układać się względem ciała. Tak, aby zapewnić, jak najlepsze ułożenie sylwetki. Plecak turystyczny o większej pojemności oprócz wygody powinien zawierać również możliwość organizacji bagażu.

Organizacja bagażu jest bardzo ważna. Dodatkowe kieszenie mogą znacznie ułatwić Ci życie. Warto również zwrócić uwagę czy plecak ma zintegrowany system hydro. Przydatne są również zewnętrzne kieszenie oraz troki np. na kijki trekkingowe. A w większych plecakach na karimatę czy namiot. Jeśli plecak będzie miał szerszy pas biodrowy, to warto, aby znajdowała się w nim niewielka kieszeń. Bardzo przydatnym patentem jest zamek poprowadzony przez całą długość plecaka, ułatwiający dostęp do komory głównej. Przydatne będą dolne kieszenie wykonane z siatki. Włożysz do nich np. butelkę z wodą, kijki trekkingowe czy nawet śmieci. Jednym z niewielu przykładów plecaków turystyczny jest plecak Campus Falcon 40L, który posiada:

 • Komorę główną i ściągacz w kominie;
 • Troki do mocowania osprzętu;
 • 2 kieszonki zewnętrzne (siatka);
 • 2 kieszenie boczne zapinane na zamek;
 • Kieszeń na froncie zapinana klamrą;
 • Pas biodrowy i pas piersiowy;
 • W kominie 2 kieszonki zapinane na zamek (wewnętrzna i zewnętrzna);
 • Elementy odblaskowe, zwiększające widoczność i poczucie bezpieczeństwa;
 • Wewnątrz plecaka przegroda na cammelbaga;
 • Wysokiej jakości materiał odporny na przetarcia Endura (Poliamid 420D PU Ripstop/ Poliester 600D PU gładki).

Sprawdź ceny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top