Tablet na wakacje
Produkty turystyczne

Tablet na wakacje – kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę podczas zakupów

Tablet – kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę podczas zakupów

 

Na co zwracać uwagę kupując tablet? Jak wybrać dobry sprzęt, który będzie służył sprawnie i długo? Przy obecnej, niezwykle bogatej ofercie różnych sprzętów wybór wcale nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać.

Kupując tablet, każdy chce mieć jak najlepszy sprzęt, który nie będzie się zawieszał, wyłączał i nie popsuje się zbyt szybko. Do tego powinien mieć wytrzymałą baterię, doskonałą grafikę i tym podobne. Aby tak było, podczas zakupów należy zwrócić uwagę na kilka ważnych informacji, które są podane przez producenta danego sprzętu.

 

Tablet – jaki będzie najlepszy?

 

Wybierając tablety, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii: ekran, system operacyjny, wydajność oraz złącza i moduły. To właśnie te parametry zapewniają, że sprzęt będzie działał jak należy.

 

Jaki ekran?

 

Jeśli chodzi o ekran, to istotna jest jego wielkość. Mały będzie bardziej mobilny, zajmie mniej miejsca, zaś z większego z pewnością będzie się lepiej i łatwiej korzystało. W sklepach znajdziemy tablety w formacie panoramicznym (16:9, 16:10) lub standardowym (4:3).  Te pierwsze to zazwyczaj 7 oraz 10,1 calowe, zaś drugie – 8 i 9.7 calowe.

Jedno jest jednak pewne, jeśli sprzęt będzie nam służył głównie do oglądania filmów, to najlepiej jest kupić 16:9, z kolei szukając czegoś do przeglądania internetu, mobilnych gier czy czytania e-booków można z powodzeniem sięgnąć po tablet 4:3.

Jeśli chodzi o rozdzielczość, niemalże każdy wie, że powinna być odpowiednio duża. Aczkolwiek jej wielkość musi być dopasowana do pozostałych podzespołów, które znajdują się w urządzeniu.

 

System operacyjny jest ważny

 

Kupując tablet, należy zwrócić uwagę także na system operacyjny. Wyróżnia się trzy godne zainteresowania: Android, Windows 10 oraz Apple iOS. Pierwszy z nich doskonale sprawdzi się podczas gier, do pracy będzie lepszy ten drugi. System iOS jest niewątpliwie najbardziej uniwersalny, gdyż nada się i do pracy, i do gier.

 

Co z wydajnością?

 

Dobry tablet jest też przede wszystkim wydajny. Ten parametr dotyczy nie tylko tabletów, ale również komputerów, telewizorów czy smartfonów. Tablet do codziennego używania – bardziej dla rozrywki, aniżeli do pracy nie musi być nadzwyczaj szybki (co wiąże się też z wysoką ceną sprzętu). Bardzo wydatny sprzęt nadaje się do korzystania z najnowszych i zaawansowanych aplikacji, dobrych gier oraz pracy.

 

Złącza i moduły – dobrze, by tablet był w nie wyposażony

 

Kupując tablety, należy sprawdzić m.in. czy mają Wi-Fi oraz Bluetooth (to raczej standard, który znajdziemy w niemalże każdym sprzęcie). Dobrze, gdyby sprzęt miał także możliwość łączenia z mobilnym Internetem. Dzięki temu można będzie z niego korzystać także tam, gdzie Wi-Fi nie ma.

Polecamy dopilnować, by tablet posiadał wyjście HDMI, wówczas można będzie go bez problemu podłączyć do np. do telewizora lub projektora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top