Hotel Logos
Ciekawostki Noclegi

Wyjazd w góry i atrakcje przez cały rok

Tatry to najwyższe i najpiękniejsze polskie góry. Uwielbiają do nich przyjeżdżać zarówno nasi rodacy, jak też turyści z zagranicy. Bez względu na porę roku, w Tatrach, a w szczególności w ich sercu, czyli w urokliwym Zakopanem, zawsze można fantastycznie spędzić czas. Oczywiście na inne atrakcje trzeba nastawić się latem, na inne zaś późną jesienią i zimą. Jednak wszyscy ci, którzy uwielbiają piękne widoki oraz ruch na świeżym powietrzu, z przyjazdu do Zakopanego będą zadowoleni bez względu na porę roku.

Co robić w górach latem?

Wakacje, czyli  lipiec i sierpień, to miesiące w których Zakopane jest szczególnie mocno oblegane. Mnóstwo ludzi przyjeżdża bowiem do tego pięknie położonego miasta ze względu na to, że jest to świetna baza wypadowa do ruszenia na górskie szlaki. A przecież po to przyjeżdża się latem w góry – aby zdobywać szczyty! W sierpniu nawet tak trudno dostępne trasy jak prowadząca na Rysy albo szlak na Orlą Perć, są stosunkowo bezpieczniejsze, bo prawie całkowicie znika pokrywa śnieżna. Kto zatem ma ochotę eksplorować góry, na wędrówki powinien zdecydować się właśnie w sezonie wiosenno-letnim. Początek jesieni to również doskonały czas na tego typu przedsięwzięcia, jednak warto pilnować prognoz pogody. Osoby które nie mają tak dobrej kondycji aby iść w wysokie góry, mogą się na przykład udać na trekking tatrzańskimi dolinami. Zapierające dech w piersiach widoki z pewnością będą wspaniałą nagrodą za trochę wysiłku.

Co robić w górach zimą?

Zima to czas, kiedy najwięksi miłośnicy górskich wędrówek również udają się na szlaki, jednak jest to związane z większym ryzykiem. Nie wszyscy jednak są miłośnikami sportów ekstremalnych! Dlatego poza tym w Tatry mnóstwo osób przyjeżdża po prostu na narciarskie szaleństwo. Niestety zimą, kiedy dzień jest dużo krótszy, nie da się spędzić zbyt wielu godzin na dworze. Niskie temperatury oraz często wiejący silny wiatr skłaniają do tego, aby spędzać więcej czasu w jakimś przyjemnym i przytulnym miejscu. W Zakopanem nie brakuje na szczęście klimatycznych knajpek urządzonych w przytulnym góralskim stylu, w których można zjeść pyszne dania kuchni podhalańskiej z rozgrzewającą kwaśnicą na czele. Wieczorami w takich miejscach czas bardzo często umilają góralskie kapele grające muzykę na żywo. Atmosfera jest wówczas po prostu wspaniała! Wystarczy kilka dni zimą w Zakopanem, aby się zresetować i wrócić do codzienności w pełni wypoczętym.

Hotel Spa Zakopane

Nie można nie wspomnieć o jeszcze jednych atrakcjach, jakie ma w swoim portfolio Zakopane. Mowa tutaj o fantastycznych Spa, w których można rozpieścić swoje ciało i duszę. Hotel Spa w Zakopanem to miejsce, do którego warto wybrać się bez względu na porę roku. W końcu korzystanie z różnego rodzaju saun, basenów, oraz doskonałej jakości zabiegów na twarz oraz ciało, jest przyjemne bez względu na sezon! Zimowy pobyt w Zakopanem można właśnie połączyć z zadbaniem o swoje ciało w profesjonalnym gabinecie zabiegowym. Sporo par wśród których tylko jedna osoba uwielbia szusowanie na stoku, wybiera na przykład Hotel Logos ze Spa w Zakopanem. Dzięki temu druga strona może oddawać się różnym przyjemnościom w wygodnym i pięknie urządzonym hotelu. Taki kompromis to idealne rozwiązanie! Wbrew pozorom nie każdy lubi górskie wędrówki, ale to wcale nie oznacza, że nie może świetnie się bawić i doskonale spędzić czasu w górach.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Hotelu Logos na stronie http://www.logos-zakopane.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top