Atrakcje

Zakopane zimą

Zakopane to takie wyjątkowe miejsce na turystycznej mapie Polski, które cieszy się zainteresowaniem przez cały rok. Nic dziwnego, ponieważ miejscowość ta zlokalizowana u stóp Tatr ma wiele do zaoferowania. Szczególnie dużo osób odwiedza Zakopane zimą, nie bez powodu zostało bowiem ogłoszone zimową stolicą Polski. Szczególnie popularny czas to zimowe ferie oraz Sylwester i Boże Narodzenie. Te ostatnie święta w tym miejscu mają swój niepowtarzalny urok – wśród ośnieżonych szczytów gór i przy dźwiękach kapeli góralskiej, można doświadczyć prawdziwej magii. Popularność Zakopanego w okresie zimowym nie powinna nikogo dziwić. To prawdziwy raj dla miłośników sportów zimowych, ale nie tylko. Na zwolenników bardziej biernego wypoczynku również czeka tu wiele atrakcji.

Zakopane atrakcje zimowe

Zimowe Zakopane to przede wszystkim narty. To tutaj odbywają się jedne z najważniejszych zawodów w skokach narciarskich. Oprócz emocji można również doświadczyć spotkania z najlepszymi skoczkami z całego świata. Na nudę nie będą również narzekać miłośnicy białego szaleństwa na jednej czy dwóch deskach. Przygotowano dla nich wiele tras zjazdowych, a na początkujących czekają liczne szkółki narciarskie. Do najpopularniejszych wyciągów zaliczyć można Kasprowy Wierch, Nosal, czy Polana Szymoszkowa. Wprawdzie są opinie, że infrastruktura powinna być lepiej rozbudowana, to jednak ni przeszkadza to, co roku wielu tysiącom osób korzystać z tych tras. W Zakopanem również swoich sił mogą spróbować amatorzy freeride, czyli zjazdów poza wyznaczonymi trasami, czy zwolennicy nart biegowych.

Warto jednak pamiętać, że nie tylko na nartach kończą się atrakcje zimowego Zakopanego. Turyści mogą skorzystać z organizowanych przez górali kuligów, czy przejażdżek na skuterze śnieżnym. Imprezy takie zazwyczaj zakończone są ogniskiem połączonym z tańcami przy góralskiej muzyce. Na turystów w samym Zakopanem, jak iw okolicach czekają baseny z ciepłymi źródłami, które pozwalają na prawdziwy relaks w pięknych okolicznościach przyrody. Obowiązkowy jest także spacer po Krupówkach, gdzie można skosztować podhalańskich przysmaków i zasmakować w tamtejszym folklorze.

Piękne krajobrazy zimowe

Zakopane zimą, to również piękne zimowe krajobrazy, które cieszą zmysły i powalają poczuć się bliżej natury. Pokryte białym puchem szczyty górskie cieszą oczy i zachęcają do zimowych górskich wycieczek. Szczególnie popularne zimowe trasy biegną do malowniczego Morskiego Oka, na Halę Gąsienicową i Drogą pod Reglami. Popularnością cieszą się również spacery skąpanymi w śniegu Dolinami – Chochołowską i Kościeliską.
Należy jednak pamiętać, że Tatry Zimą są wyjątkowo piękne i jednocześnie szczególnie niebezpieczne. Dlatego przed wyjściem na spacer należy ten fakt zgłosić znajomym lub w miejscu, gdzie jest nocleg. Warto również wcześniej sprawdzić zagrożenia lawinowe, które są na bieżąco podawane w mediach Internecie. Konieczny jest również właściwy ubiór i zachowanie ostrożności w czasie wędrówek po górskich szlakach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top